SDH Psáry

velitel SDH Psáry

Honek Jan

Výroční Valná hromada dne 17. ledna 2015

V restauraci Na hřišti se dne 17. ledna 2015 konala Výroční Valná hromada, jejímž cílem bylo vyhodnotit činnost SDH v roce 2014 v následujících oblastech:

- stav členské základny

- majetek sboru

- účast na požárních soutěžích a školeních

- činnost výjezdové jednotky

- brigádní činnost

- kulturní a společenská činnost

- sponzoři

Přítomno bylo celkem 96 osob (členů, hostů a příznivců)

Kliknutím na název aktuality "Výroční Valná hromada dne 17. ledna 2015" naleznete podrobnější informace. Fotografie jsou přiloženy ve fotogalerii 2015.

Ze zprávy o činnosti za rok 2014

Členská základna:

- 79 činných členů, z toho 47 mužů a 32 žen

-73 podporujících občanů, z toho 37 mužů a 32 žen

Členský příspěvek zůstává 150,- Kč.

Z majetku:

- hasičská motorová stříkačka DS 16

- motorová stříkačka PPS 12

- motorová stříkačka PPS 12 sport

- v průběhu roku zprovozněna stříkačka PPS 8

- vozidlo LIAZ CAS K25

- vozidlo WV transportér

- velké a malé kalové čerpadlo

- plovoucí čerpadlo AQUA FAST

- velkokapacitní čerpadlo SUBARU

- elektrocentrála HERKULES

- nastavovací žebřík

- motorová řetězová pila

- svolávací systém KANGO

- kapesní vysílačky ICON

Soutěže a výjezdy:

17. 5. 2014 byla zahájena sportovní sezona v kategorii Okrsková soutěž PS na hřišti na Radlíku, kde se mužům oproti ženám dařilo lépe. Muži 2. místo, ženy A diskvalifikace, ženy B 6. místo.

27.9.2014 na Memoriálu Jaroslava Štíbra v Kamenném Přívoze obsadily ženy A 5. místo, ženy B 6. místo a muži 5. místo.

Výjezdovou jednotka byla doplněna o další členy a secvičena. Pravidelné školení jednotky prováděl pan Jan Honek - velitel. Z její činnosti převládala pomoc při přívalových deštích celkem 4 výjezdy. Dále pak mytí silnice, vyprošťování semaforu z rokle v Jílovských lesích, likvidace uniklých provozních tekutin v ulici Psárská, likvidace následků prasklého vodovodu v ulici Sportovní, likvidace požáru trafa na Štědříku , čištění kanalizace Na Vápence a účast na cvičení ve skladu fy. Explosive Psáry.

Výbor a schůzová činnost:

Výbor v nezměněné podobě a členská základna se scházeli pravidelně jednou měsíčně. V případě potřeby (příprava akcí) se lenové sboru scházeli podle potřeby. Pověření členové výboru byli přítomni na výročních jednáních místních i přespolních spolků. Dále pak jednání schůzí okrsku a starostů v Praze Michli. Se závěry z těchto jednání byla členská základna průběžně informována.

Pan Jiří Kříž byl v roce 2014 zvolen členem výboru XII. okrsku. Zvláštní ocenění se panu Křížovi dostalo v Přibyslavi, kde převzal plaketu za záchranu lidského života. Děkujeme a blahopřejeme.

Brigádnická činnost:

Brigádnická činnost byla zaměřena na dokončení úprav venkovních a vnitřních prostor zbrojnice a údržbu techniky. Celkem bylo odpracováno 550 hodin.

- kompletní úklid zbrojnice 3x

- údržba prostranství okolo zbrojnice

- zhotovení a instalace vitríny

- oprava vozidla WV transportér

- oprava motoru DS 16

- oprava savic

- oprava elektroinstalace čerpadla

- stavební úpravy interiéru zbrojnice

- úprava svodu vody

- oprava a repas stříkačky PPS 8

- oprava stříkaček PPS 12 a PPS 12 sport

Společenská a kulturní činnost:

Tato činnost je realizována ve spolupráci s místními spolky a sdruženími. Nejvíce pak se sportovci SK RAPID Psáry a s tenisty 1. LTC Psáry. Hodně akcí bylo připraveno pro naše nejmenší.

- již tradiční masopustní rej

- pálení čarodějnic

- Den dětí plný atrakcí a dárků

- Mikulášská besídka s Mikulášem, andělem i čertem včetně dárků

- podíl na organizaci a zabezpečení ČEZ cupu (turnaj v kopané - přípravka)

- podíl na organizací posvícení dne 18. října

- uspořádání pochodu Posázavská stezka se stanováním pro mladé hasiče

- branný závod pro mladé hasiče Na Vápence

- účast na soutěži dětí v Cholupicích

- získávání zkušeností na 1. kole soutěže pro mladé hasiče Plamen ve Lhotě u Dolních Břežan

- ukázka hasičské techniky pro děti z MŠ a Domečku

- hasičská grilovačka pro členy a příznivce SDH

- setkání s našimi členy při příležitosti významných životních jubileí

Panu Honkovi se spolu s manželkou podařilo oslovit rodiče a získat mladé nadšence, kteří se již na pravidelných schůzkách seznamují se základy hasičské dovednosti. Tento "hasičský potěr" by měl v budoucnu tvořit základnu pro další zkvalitňování sportovní a odborné činnosti našeho sboru.

Činnost sboru je prezentována prostřednictvím Psárského zpravodaje, vlastních webových stránek, fotodokumentace ve vitríně a na facebooku.

Sponzoři:

Hlavním sponzorem zůstává Obecní úřad, bez jehož finanční podpory by činnost sboru nebyla reálná. Dalšími sponzory jsou pánové Jiří Kříž, Jan Honek, Vladislav Zeithamel a paní Jana Dubayová - členové výboru. Dále pak pánové Pavel Otruba, Jindřich Kalousek, Miroslav Kříž, Petr Vaverka, Jiří Hladík, Martin Zella, Jaroslav Uher, Antonín Keller, František Kropáček, Zdeněk Balouš a Pavel Kuka. Poděkování patří i těm, kteří se bezplatně podíleli na činnosti sboru.

»

Přidat do kalendáře